Sünteetiliste vaipade hooldus

Kui kasutatakse rullikutega kontoritoole...

Ruumides, kus mööblil on rattad all, on soovitatav kasutada spetsiaalseid põrandakaitseplaate. Nad kaitsevad vaipa kiire määrdumise ja kulumise eest, hoides kokku tihedasti tehtavate vaibapesuga seotud liigsete kulutuste eest. Eriti on soovitav kasutada neid töökohtades, kus inimesed istuvad terve päeva töölaua taga.

Puhastus ja hooldus

Alates paigaldamisest tuleb vaipu regulaarselt ja plaanipäraselt hooldada, et säi­liks vaipkatte hea välimus. Kiiret määrdumist saab vältida efektiivsete porivai­pade ja jalamattide kasutamisega väljapää­sude juures, mis väldivad mustuse edasi­kandmist vaipkattele. Regulaarne tolmuime­jaga puhastamine väldib vaipkatte kulumist ning lamandumist mustuse ja liiva toimel. Vaipade nagu ka kõigi teiste põrandakatete puhul on väga oluline teha õigeaegselt nii igapäevast hooldust kui perioodilist puhastust. Igapäevane puhastus hõlmab enda alla tolmuimejaga puhastamist ning tekkinud plekkide kohest eemaldamist olenevalt pinnal käidavusest kas iga päev või siis ülepäeva. Perioodilist puhastus tuleb teostada vastavalt vaiba määrdumisele 1-3 korda aastas. Selle käigus tehakse vaibale süvapesu, et eemaldada mustus, mida ei ole võimalik tolmuimejaga vaibast kätte saada.

Nõuandeid plekkide eemaldamiseks

Õlu, liköör, mahl, toit, suhkur - eemalda suurem mustus tualettpaberiga (lastes mustusel sellesse imenduda) ja tupsuta leiges vees (max 35°C) niisutatud lapiga. Järg­nevalt tupsuta piiritusega niisutatud lapiga.

Veri, kohv, vedelikud - eemalda suurem mustus tualettpaberiga (lastes mustusel sellesse imenduda) ja tupsuta külmas vees niisutatud lapiga. Järgnevalt tupsuta piiritusega või nuuskpiiritusega (10%) niisutatud lapiga.

Fekaalid - puhasta 50% äädikaga niisutatud lapiga. Järg­nevalt tupsuta piiritusega või nuuskpiiritusega (10%) niisutatud lapiga.

Muru- ja taimeplekid - puhasta tupsutades piiritusega niisutatud lapiga.

Pori, muld - lase kuivada ja puhasta tolmuimejaga.

Soovituslik hoolduskava (kontoris)
  madal käidavus keskmine käidavus kõrge käidavus
Igapäevane hooldus iga nädal 3 korda nädalas iga päev
Perioodiline hooldus iga aasta iga kvartal iga päev