Uudised

100 aastat läbi dekoratiivvärvide

Tänavu, juubeliaastate tähistamise vaimus, pani Floorin pead kokku Itaalia dekoratiivvärvide tootjaga Oikos ja nii valmiski kollektsioon 100 aastat läbi dekoratiivvärvide.

See on värvikollektsioon, mis iseloomustab erinevate ajastute populaarseid seinaviimistluslahendusi. Iga perioodi kohta on välja valitud kaks erinevat efekti, mis esitlevad vastava ajastu sisekujundustrende. Kollektsioonis said esindatud nii krohvid kui värvid.

Art Noveau (20 saj algus)

Stiil kerkis esile Londonis ja Pariisis. Selle siht oli kaasata kunst ja disain igapäevaellu, kasutades kunstiteosteks muudetud funktsionaalseid objekte. Viimistluses võis kohata palju liikuvust ja vertikaalseid jooni.

Oikose Ottocento Verticale annab just sellise võimaluse ja tekitab seinale vertikaalset mänglevust. Sobivaks tooniks on valitud värvikaardi kõige tumedam AN750. Et efekti valguse käes paremini esile tuua, on sellele peale kantud läiget lisav kaitsevahend Igrolux Lucido, mis ühtlasi muudab seina paremini pestavaks.

Juugendist inspireeritult saab kasutada ka naturaalsema välimusega lahendust - Rame Ossidato’t. Sarnaselt eelnevaga on efekt pinnale kantud vertikaalselt. Kahe dekoratiivvärvi - Imperium ja Novalis - koosmõjul tekib efekt, mis imiteerib vase oksüdeerumist. Tegemist on väga silmapaistva ja särava lahendusega.

 

Pildil: Ottocento Verticale AN750 ja Rame Ossidato

 Art Deco (1920- ja 1930ndad)

Art Deco domineeris 20. sajandi esimese kolmandiku lõpul nii Ameerikas kui Euroopas. Stiili iseloomustasid glamuursed, elegantsed, funktsionaalsed ja uudsed lahendused. Väga kiiresti muutus Art Deco populaarseks sisearhitektuuris ning selle mõju ulatus isegi autotööstusesse. Eesmärk oli näidata julgeid lahendusi ning selleks kasutati palju geomeetrilisi kujundeid, millele lisati kuldseid- ja metallitoone.

 

 

 

Oikose Ottocento Tappezzerie on efekt, mille puhul glamuursed mustrid luuakse templirulli abil. Efekti esile tõstmiseks on kollektsioonis kasutatud kuldset metallikvärvi Imperium (toon IMP51), alusvärvina täismattvärvi Supercolor Opaco (toon B715).

 

 

Pildil: Oikos Imperium Tappezerie IMP51

Teise Art Deco lahenduse - Bronzo Fuso - loovad koos metallikvärv Imperium ja peeneteralineMarmorino Naturale fine dekoratiivkrohv. Efekt, mis selle tulemusena saavutatakse, imiteerib pronksisulamit. Bronzo Fuso värvilahendus on võitnud 2016. aastal SBID Rahvusvahelistel Disainiauhindadel auhinna parima innovaatilise toote kategoorias.


Pildil: Oikos Bronzo Fuso Milanos Hilton hotelli fuajees

Bauhaus (1930ndad)

Bauhausi stiil kujunes välja Bauhaus disainikoolist, mis asutati enne II maailmasõda Saksamaal. Rõhk oli eelkõige praktilisel ja funktsionaalsel. Peamisteks kontrasti andvateks toonideks olid põhivärvid sinine, kollane ja punane, mida seoti väga lihtsate geomeetriliste kujunditega.


Bauhausi ajastut iseloomustab hästi Oikos Kreos Fil Pose struktuur, millele on peale kantud pärlmuttervärv Pallas.

Efekt ise on kerge struktuuriga, kuid selle visuaali muudab palju silmapaistvamaks dekoratiivvärv. Kasutatud toon: Pallas ST1132.

 

Pildil: Oikos Kreos FilPose ST1132

 

 

 

Teine Bauhausi perioodi visualiseeriv lahendus on Oikos Biamax kataloogiIntonacato toon B695.
Matt punane toon, millel on väga minimalistlik struktuur, sobib ideaalselt koju aktsentseinaks.

 

 Pildil: Oikos Biamax Intonacato B695

 


Psühhedeelne periood (1960- ja 1970ndad)

Psühhedeelset perioodi tuntakse kui hipiliikumise aega. Sisekujunduses domineerisid erksad värvid, lilled ja erinevad boheemlikud kujundid. Sel ajal loodi seintele ise kaunistusi ning seinamaalinguid.

Oikos iseloomustab psühheldeelset ajastut erkrohelise tooniga ST1122. Hispaania pintsli kasutamine annab ebaühtlase pinna, kus korduvaid mustreid ei esine. See on tore lahendus seinte elluäratamiseks.

Oikos Imperium Dorature toon IMP186 loob seinal valguse käes kujundeid. Erinevate nurkade alt vaadates värv muutub. Ajastule kohaselt on toon väga ergas ning metalse läikega.


Pildil: Oikos Pallas Marezzato ST1122 ja Imperium Dorature IMP186


Videomängude periood (1980ndad)

1980ndatel kasutati sisekujunduses väga palju tekstiili ja triibulisi lahendusi. Värvidest olid kasutusel ühelt poolt rahulikud pastelsed ja teisalt neoontoonid. Ajastut iseloomustavad kõige paremini eristuvad värvikombinatsioonid ja hullumeelselt ülemäärane kujundus.

 

Ottocento kataloogist leiame videomängude ajastule kaks ideaalselt sobivat lahendust ja värvi:Ottocento Turandot toon AN911 jätab seinale kangamustri, mis katsudes meenutab samuti kangast. Valitud kollane värv toob mustri seinal esile.

Ottocento Tosca (toon AN832) meenutab samuti kangast, kuid on eelmisega võrreldes tagasi- hoidlikum. Värv ise on pehme välimusega, kuid muudab seinapinna silmapaistvamaks.

 

Pildil: Ottocento Turandot AN911 ja Tosca AN832

 

Minimalism (1990ndad)

Võrreldes 80ndatega kasutati minimalismi perioodil oluliselt rahulikumaid sisekujunduslahendusi. Bauhausi ajastule sarnaselt kasutati palju punast, kollast ja sinist ning monokromaatilisi värvilahendusi.

 

Oikos Ultrasaten matt toon Red Valentino on täpselt see, mida võis kohata 1990ndate kodudes. Tegemist on nn Ferrari punasega.

Kuna punast tooni kasutati pigem ruumile värvi lisamiseks, siis teiste pindade katmiseks sobib hästi betooni imiteeriv dekoratiivkrohv Marmorino Fine. Eritoon XX0011 aitab luua autentse välimusega betoonpindu.

 

Pildil: Marmorino Naturale Fine XX0011 ja Ultrasaten Opaco Red Valentino

 

Industriaalajastu järgne periood (2000ndad)

2000ndatel tõusid sisekujunduses esile neutraalsed toonid, puit ja metall. Eesmärgiks oli saavutada niiöelda laohoone välimust. Sellesse kontseptsiooni sobivad ideaalselt Oikose Travertino RomanoOC0043 eritooni lahendused. Antud materjaliga on võimalik saavutada sile betooni imiteeriv pind. Lisaks on võimalus luua seinale erineva suurusega tahkusid, mis loovad betooni välimuse.


Pildil: seinal Oikos Travertino Romano OC0043

 

Lisainfo

Oikos on üks maailma innovaatilisemaid dekoratiivvärvide ja -krohvide tootjaid Itaaliast, kes peab oma eesmärgiks inspireerida inimesi värvide kaudu. Kõik nende lahendused on välja töötatud selleks, et luua ümbritsevale keskkonnale väärtust.

Üle 30 aasta on Oikos teinud tööd selle nimel, et luua aina keskkonnasõbralikumaid ja kvaliteetsemaid värvi- ja krohvilahendusi. Tulemusi on tunnustatud mitmete rahvusvaheliste disainiauhindadega.

Erinevaid Oikose tooteid kasutades ja neid omavahel kombineerides saab leida lahenduse igaühele. Ainukeseks piiriks on fantaasia ja selle teostus.

Kollektsiooni ‘100 aastat läbi dekoratiivvärvide’ näidiseid saab näha Floorini Tallinna ja Tartu salongides.

VEEL:
Oikos värvide kohta leiab täpsemat infot meie kodulehelt www.floorin.ee.

Oikos Ottocento dekoratiivvärvide ja Travertino Romano krohvilahenduste kohta saab lugeda:

www./floorin.ee/sametise-efektiga-dekoratiivvärv-ottocento

www.floorin.ee/et/travertino-romano-voimekas-dekoratiivkrohv