Uudised

Tamm ei ole lihtsalt tamm

Tamm ei ole lihtsalt tamm, kui räägime parkettpõrandatest. Kui võrrelda põrandaid autodega, siis kuulub korralik puitpõrand kindlasti Rolls-Royce’i või Mercedes-Benz’i klassi.

See tähendab, et lisaks kerele ja ratastele on olulised ka välimus, sisu ja saadav sõidunauding. Sellise auto omamine on selge ja jõuline individuaalsuse avaldus. Sama kehtib puitpõrandate kohta.

 PILDIL: Haro Parkettmanufaktur'i tamm Carre


Kindlasti saab osta ka odavat parketti, aga sel juhul kajastub hind paratamatult nii välimuses kui sisus. Kui arvestada ümber aeg, raha ja närvikulu, mis iga puitpõranda (eriti lihtsama materjali) hooldusele kulub, siis tasuks enne otsustamist mõelda veelkord - ehk saan ma palju lihtsama ja ilusama lahenduse mõnd teist põrandakattematerjali, näiteks LVT-planke kasutades. 

Ei ole saladus, et hea välimuse säilitamiseks vajab puitpõrand pidevat tähelepanu ja hooldust. Tuleb arvestada ruumi õhuniiskuse ja temperatuuriga, märjad plekid koheselt eemaldada ning hoiduda abrasiivsest mustusest ja põranda vigastamisest, sest puit on oma olemuselt pehme materjal. Mustus ja niiskus tungivad sellesse igast avatud poorist ja muudavad põranda esialgset välimust kardinaalselt. Samas on elu heal puitpõrandal nagu sõit Rollsiga. See on eriline ja mõnus ning hea valiku ja õige hoolduse korral on korralik puitpõrand iga interjööri au ja uhkus.

 PILDIL: Haro Parkettmanufaktur'i kastanpruun pöök


Saksa kvaliteetparketi tootja Haro teab ja arvestab sellega. 150 aastat on tehas samale perekonnale kuulunud ja oma teadmisi põlvest põlve edasi andnud. Haro toodab parkettpõrandaid isekasvatatud ja -kontrollitud puidust omaenda tehastes Saksamaal. Et nad on orienteeritud suurepärasele, nähtub ka nende parkettidest: stabiilne ja niiskuskindel HDF-sisu, ülihea ja vastupidav lukustussüsteem, mis võimaldab parketti ka korduvpaigaldada, spetsiaalselt välja töötatud heliisolatsioon, UV- ja niiskuskaitse ning 30 aastat garantiid - need on vaid sisulised argumendid. Suurim erinevus selgub siis, kui põrand on juba paigaldatud.

 PILDIL: Haro 4000 põhikollektsiooni tamm Longstrip Retro Brushed 3D


Laiad plangud, faasitud servad, neli harjamistehnikat ja neli erinevat viimistlusvarianti võimaldavad ka u. 150 disainiga tavakollektsioonist (Haro 4000) leida väga individuaalseid lahendusi. 

 
Haro Brushed   Haro Heavy Brushed
 
Haro Retro Brushed   Haro Scraped
PILDIL: Haro 4 erinevat harjamistehnikadt puhastavad puidu pehmetest osadest, lisavad tugevust ja annavad parketile äärmiselt loomuliku välimuse.    


Klassikalistele kolmekihilistele parketilaudadele pakub täiendust Haro Professional kahekihiliste parkettide kollektsioon. Põrandakogemuse viivad täiuseni unikaalsed Parkettmanufaktur’i käsitsi valmistatud parketid.

PILDIL: Haro Professional kalasabaparkett


Haro kirg puidu ja ägedate põrandalahenduste vastu paistab välja ka teiste toodete puhul. Siinjuures tasub mainida pvc-vabu pikki ja laiu lauaimitatsioone Disano, puidust kiviplaatide imitatsioone Celenio, puidumustrilisi korkpõrandaid ja erinevaid puidust seinalahendusi. Kõik jätkuvalt Haro kvaliteedis.

 
PILDIL: Haro korkpõrand Arteo XL 4V   Pildil: Haro Wall


Lähemalt näha ja katsuda saad Haro parkette meie esindustes Tallinnas ja Tartus.
Rohkem infot parkettide kohta leiad meie kodulehelt: https://www.floorin.ee/parkett 
Haro Disano kohta saad lugeda: www.floorin.ee/disano-planguimitatsioonid
Haro teiste toodete kohta leiad info: www.haro.com