Naturaalne, kuid mugav ja vastupidav - kas selline põrandalahendus eksisteerib?

Kaasaegsed sisustustrendid armastavad neutraalseid monokroomseid värvilahendusi. Seetõttu leiame üha sagedamini põrandalt betooni, kivi ja epot, millele eluruumides sekundeerib puit või vastava mustriga laminaat. Samas on eelpool loetletud lahendustel olemas omad nö 'kiiksud', mis teevad nende kasutamise kas keeruliseks, kalliks või ebamugavaks. Siinkohal on sobiv öelda, et tegelikult on olemas veel üks variant, mida põrandalahendusena kaaluda - naturaalne Marmoleum.

Lisaks sisule toetab Marmoleumi värvivalik hetketrende, aidates luua vastavaid emotsioone, jäädes oma olemuselt siiski mõnusaks ja äratuntavaks linoleumiks. Näiteks sisaldab Concrete kollektsioon 15 hallikat betoonitooni, mis võrreldes reaalse betooniga on jala all oluliselt mugavamad. Samuti on Marmoleum-kattega põrand korralikust betoonpõrandast soodsama hinnaga ning palju lihtsamalt hooldatav.

Kui soovite musta või valget põrandat, siis saab hooldusest võtmeküsimus. Enne otsustamist tuleb endalt küsida - kas ma tõepoolest jõuan oma põrandat ka musta või valgena hoida, sest nendel toonidel torkab iga mustus eriti hästi silma ning hooldamata või määrdunud põrand on varsti hoopis hall. Kui soov on vankumatu, siis tasub kaaluda taas Marmoleumi. Matt viimistlus ja lihtne hooldus soodustavad viisaka välimuse säilimist. Õrn marmoriseering aitab oluliselt kaasa. Valida saab ka marmoriseeringu tugevust. Uni-toonid on ilma marmoriseeringuta, teistel on erinev marmoriseeringu tugevus: Cirrus'e vaevumärgatavast Real'i äratuntavalt iseloomuliku mustrini. Mida tugevam on marmoriseering, seda paremini peidab materjal igapäevaselt tekkivat mustust.

Intrigeerivad on Marmoleumi retrostiilis triibudisainid, mis vastava värvitooni puhul loovad interjööris sama sooja ja mõnusa põranda kui seda teeb puit. Samas on Marmoleumi puidust oluliselt lihtsam hooldada ning see säilitab oma välimuse ka ekstreemsetes tingimustes.

 

Marmoleum Cirrus’e ‘berlin red’ TÜ Narva Kolledzhi põrandatel näeb pidevalt hea välja, kuigi hoolduseks kasutatakse vaid mikrokiudlappi

 

Marmoleum Striato retrohõnguline triibumuster loob meeleolu nii kodus kui loovruumis - vali ainult sobiv värvitoon

 

Marmoleum Cirrus’e vaevumärgatav marmoriseering loob mulje puhtast värvitoonist

 

Marmoleum Uni puhas ühetooniline põrand

Põrandakatte valik on oluline. Kogu põrandatööde maksumuse ja eriti selle vahetusega seotud tülikate tööde juures on põrandakatte ruutmeetri ostuhind lõppkokkuvõttes vähem oluline. Aga igapäevase kasutamise juures muutuvad katte omadused vägagi oluliseks. Disain ei ole see, mille sa lood valides hinda, värvi või mustrit. Disain on tulemus, mida sa lõpuks igapäevaselt koged.

Täisloodusliku kattena peab Marmoleum edukalt vastu 30-40 aastat või senikaua, kuni ära tüütab. Ning Forbo uue TopShield2 viimistluskihiga on see tunnistatud maailma kõige lihtsamini hooldatavaks silepõrandakatteks. Marmoleum talub kõike - lapsi, loomi, kingakontsi ja isegi sigaretipõletusi. Kui see aastate jooksul ka mingeid määrdumis- või kulumisjälgi ilmutab, siis saab seda väga edukalt taastada.