vaipadest

ReStart - Desso plaatvaipade taaskasutusprogramm

ReStart® on ühe maailma suurima plaatvaiba tootja DESSO tagasivõtu- ja taaskasutusprogramm, mis toimib juba 16 riigis üle kogu Euroopa, sh Eestis.

Loe edasi: ReStart - Desso plaatvaipade taaskasutusprogramm

Desso AirMaster - ruumiõhu kvaliteeti parandavad vaibad

Üha enam räägitakse maailmas ruumiõhu kvaliteedi parandamisest. Põhjused selleks on pragmaatilised: inimeste arv linnades kasvab, õhusaaste suureneb ning linnas elavad inimesed veedavad 90% oma ajast siseruumides.

Loe edasi: Desso AirMaster - ruumiõhu kvaliteeti parandavad vaibad

Valmisvaip – lihtne viis interjööri muutmiseks kodus

Vaibast võib saada nii lähtepunkt kui viimane viimistlusdetail sinu elutoa, lastetoa, magamistoa vm ruumi interjööri-kujunduses. Tuleb vaid valida see õige: vaip, mis sobitub ruumi disaini- ja värvilahendustega ning paneb punkti i peale.

Loe edasi: Valmisvaip – lihtne viis interjööri muutmiseks kodus

Vaibad allergikutele. Müüt või tegelikkus?

Põrandakatete valikut tehes on tihti küsimuseks miks kasutada vaipkatteid. Väidetavalt on vaipa raskem hooldada, kulub kiiremini, tekitab allergiat jne. Kuidas aga on lood tegelikult?

Loe edasi: Vaibad allergikutele. Müüt või tegelikkus?

Vaip nagu sultanil

Maailmakuulsates muuseumides jäävad lisaks maalidele ja uhkele mööblile silma ka imeilusad vaibad. Sellist dekoratiivset sisustuselementi ihkaks nii mõnigi ka enda koju. Orientaalsetest vaipadest kirjutab Siret Antsmäe.

Loe edasi: Vaip nagu sultanil

Inimsõbralikud kookos ja sisalvaibad

Looduslikest vaibamaterjalidest on enim levinud kookos ja sisal, kuid leidub ka näiteks mererohust, bambusest, paberist ning isegi banaanikoortest vaipu. Sisuliselt võib vaiba valmistada igasugustest kiududest, mida saab omavahel kokku siduda.

Loe edasi: Inimsõbralikud kookos ja sisalvaibad

Kuidas hoida vaipa värskena

Vaip on tore võimalus lisada ruumile pehmust ja hubasust, värvi ja tekstuuri. Ometi peljatakse vahel vaiba kasutamist selle keerukama hoolduse tõttu. Kuna vaip võib tõepoolest kergesti määrduda, toome siinkohal ära mõned nipid, et aidata teil oma vaiba välimust pikemalt säilitada.  Siinjuures on kindlasti kõige olulisem vaiba regulaarne puhastus.

Loe edasi: Kuidas hoida vaipa värskena

Vaipa valides on oluline, millest see tehtud on

Vaip kootakse kiududest, mis määravad lõpuks selle olemuse ja vastupidavuse. Erinevatel kiududel on erinevad omadused ja seda tasub kindlasti arvestada, kui valite vaipa koju, kontorisse või mujale. Valiku lihtsustamiseks annamegi ülevaate olulisematest kiududest ja nende omadustest.

Loe edasi: Vaipa valides on oluline, millest see tehtud on