Kuidas ehitada kodust korvpalli- või spordiplatsi

Rootsis, Eklandas elav endine korvpallur Michael Rosengren kirjutas, kuidas sai teoks tema ammune unistus kodusest spordiplatsist:

 "Idee ja unistus oma korvpalliväljakust küpses ajusopis juba aastaid. Nüüd on peres kaks poissi, 13- ja 14-aastane, kes mõlemad tegelevad aktiivselt erinevate spordialadega. Seetõttu saigi idee konkreetsema vormi ja otsustasime midagi reaalset ette võtta. Meil on üsna suur aed, mis tähendas, et saime teha mingi 'päris asja' - suurema platsi, kus võib harrastada erinevaid tegevusi ja kus poisid saavad kohtuda oma sõpradega. Asi, mida tahtsime, oli:

* plats, mis oleks piisavalt suur ja multifunktsionaalne
* aluspind peab olema piisavalt hea, et saaks trenni teha ka päriselt, mitte ainult mängida
* sellel peavad olema õiged põrkeomadused
* nii vähe hooldust kui võimalik
* peab säilitama oma omadusi pikka aega 
* peab olema võimalikult lihtsalt paigaldatav 
* peab hea välja nägema (võid arvata, et see oli isegi kõige olulisem)."

Kokkuvõtlikult võib öelda, et pärast põhjalikke uuringuid netiavarustes avastas Michael Rosengren Bergo Multisport katte ning Bergo spetsialistidede antud nõu abil valmiski unistuste spordiplats.

Tema kokkuvõte: "Plats on valmis ja terve pere kasutab seda igapäevaselt. Selle asemel, et arvutis istuda, on kuttidel iga päev sõbrad külas, et mängida korvpalli või togida jalgpalli. Väljak on kohtumispaigaks isegi siis, kui sport pole eesmärgiks. 
Põrand toimib suurepäraselt ja selle põrkeomadused on sama head kui siseväljakutel. Üllatas kõige rohkem, et põranda hõõrdeomadused on fantastilised - kartsin, et see võib olla libe. Aga kõige muljetavaldavam on selle välimus - põrand näeb oluliselt parem välja kui ootasin. Liialdamata võin öelda, et alustades olid mu nõudmised ambitsioonikad, kuid Bergo Multisport sai nende kõigiga edukat hakkama."

 

Bergo Multisport kohta leiate rohkem infot www.floorin.ee/spordiporandad/bergo-multisport või tehase kodulehelt