Kuidas hoida vaipa värskena

Vaip on tore võimalus lisada ruumile pehmust ja hubasust, värvi ja tekstuuri. Ometi peljatakse vahel vaiba kasutamist selle keerukama hoolduse tõttu. Kuna vaip võib tõepoolest kergesti määrduda, toome siinkohal ära mõned nipid, et aidata teil oma vaiba välimust pikemalt säilitada.  Siinjuures on kindlasti kõige olulisem vaiba regulaarne puhastus.

 1. nipp: valige sellise värvi ja tekstuuriga vaip, mis peidab mustust ja plekke m2

Kui kodus on lapsed, määrdub vaip tõenäoliselt kiiremini. Kui soovid, et vaiba välimus säiliks kauem, väldi heledaid värve ja ilma tekstuurita mustreid. Proovi leida koltunud valgeid värvitoone (beezh, kreemikas, liivakarva jt naturaalsed värvid), millised on head mustusepeitjad. Loomulikult - mida tumedam värv, seda paremini peidab ta ka plekke.

2. nipp: vältige vaiba panekut kõige käidavamatesse kohtadesse

Vältimaks käiguradade tekkimist ja määrdumist, ärge pange vaipa väga käidavatesse kohtadesse. Sellisteks kohtadeks on ukseesised, eriti välisukse juures, kust tuleb sisse suurem osa mustust ja niiskust. Vaip on hea valik näiteks magamistoas, kuna ta on soe ja mõnus jala all, ka käimist on seal vähem.

3. nipp: hooldage vaipa regulaarselt tolmuimejaga

Mida rohkem tolmuimejaga vaipa puhastada, seda parem on tulemus. Regulaarne hooldus eemaldab vaibast mustuse ja vähendab võimalust käiguradade tekkeks. Samuti eemaldab see allergeenid ja aitab see vältida vaiba kiiret pleekumist. Sagedane tolmuimejaga puhastamine on kõige olulisem, et vaiba välimus säiliks kaua.

4. nipp: kasutage tükivaipu

Vaip vaibal! Miks ka mitte? Lisades vaibale tükivaiba, tekib sama efekt, mis teistegi põrandakatete korral. Ruumis tekib fookuspunkt ning lisandub hubasust ja faktuuri. Et tükivaiba all olev vaip säilitaks oma väljanägemise, puhastage ka alumist regulaarselt tolmuimejaga.

5. nipp: laske vaipa hooldada professionaalidel

Ükskõik kui hästi te oma vaiba eest hoolitsete, aeg-ajalt on mõistlik lasta seda puhastada professionaalidel. See on samuti vaiba eluea seisukohast oluline. Leidke ainult keegi, kes seda tööd hästi valdab. Alternatiivina võib kasutada ka aurupuhastajat, millega saab periooditi ise vaipa puhastada. Tulemus on koheselt  näha!