Vaibad allergikutele. Müüt või tegelikkus?

Põrandakatete valikut tehes on tihti küsimuseks miks kasutada vaipkatteid. Väidetavalt on vaipa raskem hooldada, kulub kiiremini, tekitab allergiat jne. Kuidas aga on lood tegelikult?

 

Hollandis asuv Desso vaibatehas on teinud põhjalikke uuringuid peamiste müütide ümber lükkamiseks. Järgnevalt vaatleme mille poolest on vaibad põrandalahendusena kasulikud:

1. Helisummutavad omadused. Desso vaibad neelavad valgust, vähendavad pinna läikivust ja summutavad heli – see muudab elukeskkonna oluliselt mugavamaks ja inimesesõbralikumaks.

2. Õhukvaliteet vaibaga kaetud ruumis on parem. Desso vaipade puhul on tõestatud mõju ruumi parema õhukvaliteedi puhul. Vaibad seovad õhus lenduvad osakesed enda külge, samal ajal kui silekatete puhul need lenduvad uuesti.

3. Astmaatikutel on kergem hingata vaibaga kaetud ruumides. Erinevalt enamike arvamusele, vaipkatted vähendavad astmaatilisi reaktsioone ja sellega seotud sümptomeid. Seda tänu tolmu sidumisele ja lihtsale vaiba hooldusele.

4. Turvalisus. Desso vaibad on turvalised: need on vähem libedad kui teised põrandakatted ja kui komistada, siis kukkumine pole nii valus.

5. Innovaatiline asutus kasutab tõenäoliselt vaipasid. Desso vaibad loovad meeldiva keskkonna: vaip loob hubase ja atraktiivse keskkonna, kus inimesed soovivad olla ja innukalt töötada.

6. Vaipkatet on kerge hooldada. Ühe vaipkatte paigaldus- ja hoolduskulutused selle kasutusaja jooksul, on sama madalad kui silepõrandakattel.