Valmisvaip – lihtne viis interjööri muutmiseks kodus

Vaibast võib saada nii lähtepunkt kui viimane viimistlusdetail sinu elutoa, lastetoa, magamistoa vm ruumi interjööri-kujunduses. Tuleb vaid valida see õige: vaip, mis sobitub ruumi disaini- ja värvilahendustega ning paneb punkti i peale.

Valmisvaipade valik on väga lai, seda nii mustrite kui värvide poolest. Peamiselt võiks arvestada kuni kolme põhitooniga, millede koosmõju täiendaks interjööri.
Mööbli tähtsus
Mööblist, selle stiilist ja värvist sõltub ka vaiba valik. Klassikaline mööbel sobitub hästi orientaalsete vaibamustritega, kaasaegset minimalistlikku interjööri kaunistavad värvikad ja modernsed disainid. Heledad toonid teevad ruumi suuremaks, tumedad hubasemaks. Kindlasti üllatud nähes, kuidas vaiba lisamine kogu interjööri ilmestab.

Tänased eelistused
Praeguses laias vaibavalikus on eelistatuimad orientaalsed ja Shaggy-stiilis vaibad. Orientaalse stiili vaipade hulka kuuluvad ka Pärsia vaibad. Shaggy-vaibad on pika karvaga modernsed tükivaibad, mille disainivalik suureneb pidevalt. Kombineeritakse omavahel erinevaid kiude ja reljeefseid mustreid, mida täiendatakse läikivate viskoosniitidega. Tulemuseks on mõistlikus hinnaklassis luksusliku välimusega kunstkiududest vaibad.

Mida tasub silmas pidada
Vaip on hea tolmukoguja. Vaibaga kodus ringleb toas vähem tolmu ja seetõttu on keskkond tervislikum. Head ja kvaliteetsed vaibad saab lihtsalt tolmuimejaga puhtaks. Soovitav on vaipa aeg-ajalt keerata. See väldib käiguteede tekkimist ja vaiba osalist kulumist. Võimalusel ära aseta vaipa otsese päikesevalguse kätte, et vältida vaiba pleekimist.

Floorini valmisvaipade valikusse jõuad siit